20 Mart 2011 - Anasayfa // DOĞDER Haberi yazdır

DOĞDER İlk Genel Kurul Toplantısını Yaptı

DOĞDER  İlk Genel Kurul Toplantısını Yaptı

DOĞDER; İlk Genel Kurul Toplantısını Yaptı. Abdurrahman Şahinbaş Başkan Seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2729 kez okunmuştur

ABDURRAHMAN ŞAHİNBAŞ, BAŞKAN SEÇİLDİ


DOĞDER ilk genel kurul toplantısını yaptı. Abdurrahman Şahinbaş, Başkanlığa seçildi. 20.03.2011 Tarihinde Doğanköy İlköğretim Okulu toplantı salonunda yapılan DOĞDER 1. Genel kurulunda Abdurrahman Şahinbaş oy birliği ile DOĞDER Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.
Divan Heyet Başkanlığını Doğanköy Merkez İlköğretim Okul Müdürü Süleyman Salihoğlu’nun yaptığı genel kurul toplantısına; Belediye Başkanı Kazım Atmaca, Doğanköy Muhtarı Bitti Yazıcı , Ak Parti Doğanköy Belde Başkanı Muhammet Kandemir ve belde halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.Genel Kurul toplantısında ilk konuşmayı Merkez İlköğretim Okul Müdürümüz Süleyman Salihoğlu yaptı. Konuşmasında sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaptı. İkinci konuşmayı DOĞDER geçici Genel Kurul Başkanı Abdurrahman Şahinbaş yaptı. Şahinbaş konuşmasında; kuruluş aşaması , icraatları ve yapacakları hakkında genel kurulu bilgilendirdi.

Genel Kurul toplantısında yapılan üye sayımı ardından yeterli sayıya ulaşılması üzerine toplantıya devam edildi.Üçüncü konuşmayı Doğanköy Belediye Başkanı Kazım Atmaca yaptı .

Başkan Atmaca konuşmasında: DOĞDER’in kuruluş aşamasından bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür ederek, Belediye olarak DOĞDER’ in kendilerinden talep ettiği ambulansı hibe olduğu için şu anlık resmi olarak veremediklerini şayet kiralama olarak resmiyette bir sorun olmazsa bu sorunu böle çözeceklerini , DOĞDER’in belediyeden talep ettiği otobüs konusunda valilkle gerekli yazışmaları yaptıklarını ve cevabını beklediklerini, belediye olarak gerek muhtarlığımızla gerek derneğimizle el ele olacaklarını , DOĞDER Yönetim Kurulu Başkanlığına tek aday çıkmasını Doğanköy için bir kazanç olarak gördüğünü belirterek, birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı.Doğanköy Muhtarı Bitti Yazıcı ise yaptığı konuşmasında Belde halkımızın tek amaç etrafında toplanmasının önemli olduğunu, Cami Derneği'mizinde desteklenmesi gerektiğini, Doğanköy’e hizmet için bu zamana kadar belediye ve muhtarlıktan sonra üçüncü olarak derneğin hizmet için kurulmasından mutlu olduğunu, Derneğin her konuda halka açık olmasını, şeffaf olmasını dile getirdi.Derneğin resmi olarak kuruluş aşamasından bugüne kadar gelmesini sağlayan Necati Sebetçi, derneğin kuruluş aşamasından bugüne kadar ki faaliyetlerini slaytla destekleyerek, yaptığı konuşmada :birlik beraberliğin önemine vurgu yaparak, derneklerde resmi harcamalar dışında kimsenin bir harcama yapamayacağını , dernek binasında sergilenmek üzere toplanılacak tarihi eşyaların Doğanköy'ün tarihine ışık tutacağını ve derneğin bundan sonraki yapacakları hakkında açıklamalarda bulundu. Genel kurulda Mucura (Ulan) Yaylamızda yapılacak yayla şenliği için genel kurulun görüş ve talepleri alınarak, kesin olmamakla beraber 03.07.2011 Pazar günü olarak belirlendi.

Ayrıca Akçaabat’ da açılması düşünülen lokal için dernekler kanununa göre lokal açmak için bir yıl geçmesi gerektiği belirtilerek, süre bitiminde bu lokalin açılacağı konusunda hem fikir olunuldu.
Genel kurulda kurucu başkan Abdurahman Şahinbaş’ın icraatları onaylanarak, kendisine ve kırk kişilik yönetim kuruluna iki yıl süre ile yetki verildi. Genel kurul kapanış konuşmasıyla sona erdi.


Haber-Foto: Soner TUTKUN - Özden ATMACAYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer DOĞDER Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]