03 Nisan 2011 - Anasayfa // Trabzon Haberi yazdır

CHP’DE BÜYÜK YARIŞ

CHP’DE BÜYÜK YARIŞ

CHP’de nefes kesen yarış! 15 CHP milletvekili aday adayları arasında bugün karar günü!

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1519 kez okunmuştur


CHP’DE BÜYÜK YARIŞ

CHP’de nefes kesen yarış! 15 CHP milletvekili aday adayları arasında bugün karar günü!

Genel Merkez tarafından birinci sıra kontenjana ayrılan Trabzon’da diğer 5 milletvekili adayı için 15 kişi sandıkta ter döküyor. Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonundaki olan ön seçimde 6 bin 866 parti üyesi oy kullanmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisinde milletvekili aday adayları bugün sandığa gidiyor. Genel Merkez tarafından birinci sıra kontenjana ayrılan Trabzon’da diğer 5 milletvekili adaylığı için 15 kişi sandıkta ter dökmeye başladı. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda yapılacak seçime üyelerin katılımı ile gerçekleşecek. Bugün (Pazar Günü) saat 08.00-17.00 saatleri arasında başlayan seçimde merkez ilçede 2 bin 426, diğer ilçelerde kurulacak sandıklarda ise 4 bin 440 olmak üzere toplam 6 bin 866 parti üyesi oy kullanacak. Bir üye en az 3, en fazla 5 adaya oy kullanabilecek. 3 oydan az, 5 oydan fazla kullanılacak oy pusulası geçersiz sayılacak. Seçim sonunda en fazla oy alan 5 aday CHP’nin Trabzon’daki kontenjan adayı hariç, 2,3,4,5 ve 6.sıra milletvekili adaylar olacaktır. CHP Genel Merkezinin Trabzon’a ayırdığı birinci sıra kontenjanının Genel Başkan Yardımcısı eski Trabzon Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu’na kullanacağı ifade ediliyor.

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise partinin son derece hareketli olduğunu belirterek, "Muhteşem bir atmosfer içerisindeyiz. Bugünkü yarış CHP’nin büyümesi adına yapılacak olan bir yarıştır. Biz herkese eşit uzaklıktayız. Sonuçta kazanan CHP olacaktır. Sandıktan çıkacak olan sonuç herkesin içine sindireceği bir netice olacaktır. CHP üyeleri çok akılı bilgili donanımlı insanlardır. Parti için en iyi sonucu alacağız. Verecekleri karar en güzel karar olacaktır" dedi.

Trabzon’da bugün yapılmakta olan ÖN SEÇİM’de yarışacak olan aday adayları şunlar:

Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu,

Ali Türen Öztürk,

Mehmet Kocabaş,

Murat Özçilingir,

Nurcan Göç,

Haluk Pekşen,

Sedat Gözaçan,

Ahmet Kaya,

Ferda Kudunoğlu,

Osman Şahinler,

Daver Batu,

Cemil Bozbaş,

Rasim Çebi,

Güzide Uzun,

Ali Koç.

Y.Kaynak: www.takagazete.com - 03.04.2011 09:23:10YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Trabzon Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]