03 Temmuz 2011 - Anasayfa // DOĞDER Haberi yazdır

ULAN YAYLASINDA TARİH YAZILDI

ULAN YAYLASINDA TARİH YAZILDI

DOĞDER Tarafından 3Temmuz 2011 Tarihinde 1.si Düzenlenen Doğanköy Yayla Şenlikleri ile Ulan Yaylasında Tarih Yazıldı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 3560 kez okunmuştur


ULAN YAYLASINDA TARİH YAZILDI
DOĞDER tarafından 1.si düzenlenen geleneksel Doğanköy Yayla Şenlikleri ses getirdi.


DOĞDER Folklor Ekibi Doğanköy Merkezde Davul Zurna eşliğinde yaptığı gösterinni arddından Yaylaya konvoylar halinde hareket etti.
DOĞDER yönetim korulumuz ve belde halkımız şenlik alanına giriş yaparken ;

Sunuculuğunu Köksal Ustaoğlu’nun yaptığı, yöresel Kemece sanatçılarımız Osman AYDIN, Ahmet AKYÜZ, İsmail Cumhur, Nafi ÖNER, Hadiye ÖLMEZ, Rüştü ÇAVUŞ ve Adil ODABAŞ’ın sahne aldığı 1. Doğanköy Yayla Şenlikleri DOĞDER onursal başkanı Ali SEBETCİ’nin (Polis Ali) yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Sebetci yaptığı konuşmada; bölge halkına, Derneğe ve şenliklere yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek Şenliklerin her yıl düzenli bir şekilde devam edeceğini belirtti. Doğanköy Belediye Başkanı konuşmasını yaparken ;

Doğanköy Muhtarı konuşmasını yaparken ;

Yaylabaşı Muhtarı Konuşmasını yaparken ;


DOĞDER tarafından, Doğanköy Belediyesi, Doğanköy Muhtarlığı, Muzura.net’in katkıları ile 3 Temmuz 2011 tarihinde Ulan Yaylamızda 1.si düzenlenen geleneksel Doğanköy Yayla Şenliklerine 1.si olmasına rağmen ilgi yoğundu.


İlk olarak Adil Odabaş sahne aldı.
Adil ODABAŞ'A Derneğimiz tarafından plaket verildi.

İikinci sırada sahneye çıkan İsmail Cumhur hareketli şarkılarıyla herkesi çoşturdu. İsmail CUMHUR'a plaketini Dernek Başkanımız Abdurrahman ŞAHİNBAŞ verdi. İsmail CUMHUR'un ardından sahneye çıkan Hadiye ÖLMEZ sempatik hareketleriyle ve milleti çoşturmasıyla şenliğe renk kattı.
Hadiye ÖLMEZ'e Derneğimiz tarafından plaketi verildi.Bölgemizin, ilimizin, ilçemizin, köyümüzün ve yaylalarımızın tarihi ve kültürel değerleri ile doğa güzelliklerini tanıtarak yayla turizminin gelişmesini sağlamak, yöre insanının ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasını sağlamak, farklı kültürdeki insanlarımızı kaynaştırmak, yayla geleneklerimizi, insan ilişkilerimizi en güzel biçimde ortaya koymak, uzun süredir görüşemeyen, dostların, akrabaların ve hemşerilerin birbirlerini tekrar görmeleri, sosyal dayanışma ve kaynaşmayı en üst seviyeye çıkarmak, birlik-beraberlik ve samimiyet duygularını pekiştirmek; yabancı ve yerli turistlerin bölgeye ilgisinin artmasını sağlamak amacıyla yıllardır Doğanköy Beldemizin gerçekleştiremediği Yayla Şenlikleri kısa zamanda yapılan organizasyona rağmen bölge halkımızın yoğun ilgisi ve duyarlılığı sayesinde başarılı bir şekilde Ulan Yaylamızda 1.Düzlük Şenlikleri adında gerçekleştirildi. Şenliğe katılım beklenenden fazla oldu. Ulan Yaylası bize yetmedi !

Ahmet AKYÜZ sahne alırken ;


Ahmet AKYÜZ'e plaketini Belediye Başkanımız Kazım ATMACA verdi. Bazı esnaflardan Görüntüler ;

Sahne sırası Beldemizin yetiştirdiği genç yetenek Osman AYDIN'a geldi. Osman AYDIN'a Plaketi verilirken ; Muhtarımız Bitti YAZICI Dernek alanına kurduğu cadırda misafirleri layıkıyla karşılıyarak ücretsiz çay dağıtımı yaptırdı. Dernek alanında paraşütler gösteri yaptı. Sahne sırası Nafi ÖNER'e geldi ve Nafi ÖNER enerjisini yaylacılara aktararak çok güzel bir ortam oluşturdu.
Nafi ÖNER'e plaketini Yaylabaşı muhtarı Sadettin ÇAVUŞ verdi.
Son olarak Rüştü ÇAVUŞ sahne aldı. Rüştü ÇAVUŞ'a plaketi verilirken ; Son olarak davul zurna ve kemence eşliğinide horon edilerek şenlik sona erdi.Daha önce yapılan eleştiriler ( Doğanköylüler bir araya gelemez) , DOĞDER , Muzura.net’in yoğun uğraşları sonucu yaylamızda bir araya gelen binlerce köylümüzün el ele tutuşarak oynadıkları horonla hep bir ağızdan çekilen zılgıtlar birlik ve beraberliğimizin haykırışı oldu. Muzura.net ve DOĞDER Oolarak bundan sonra da beldemizin birlik ve beraberliği için herşeyin en iyisini yapmaya çalışacağız. Çünkü Doğanköylüler herşeyin en iyisine layıktır.
Yyala Şenliği videosu...


Bu videoyu videolar bölmünüdeki beldemizden seceneğinden de izleyebilirsiniz... Not: Yayla Şenliği ile ilgili diğer videolarımız düzenleme aşamasındadır ve en kısa zamanda siteye eklenecektir..
Haber: Özden ATMACA-Soner TUTKUN
Foto:
Soner TUTKUN-Özden ATMACA-Mehmet BİRİNCİYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer DOĞDER Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]