17 Ağustos 2011 - Anasayfa // Genel Haberi yazdır

ŞİKE ARTIK SERBEST

ŞİKE ARTIK SERBEST

Türkiye Futbol Federasyonu Aldığı Kararla Ükle Futbolunu Ucuruma Yuvarlamıştır...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1642 kez okunmuştur


ŞİKE ARTIK SERBEST


Türkiye Futbol Federasyonu Aldığı Kararla Ükle Futbolunu Ucuruma Yuvarlamıştır...

Birkaç gün önce TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar şike soruşturması kapsamında aldıkları kararı açıkladı. Yaklaşık 10 aydır emniyet güçlerinin yürüttüğü ve çok sayıda hapis cezası ile Metris ceza evine yolladıkları zanlıları, futboldaki kirli oyunları ve Türk Futbolundaki kara lekeyi TFF bir karara bağlayamadı…

Türkiye Futbol Federasyonun aldığı bu karar Türk Futbolu adına tamamen bir fiyaskodur. Onca belgeye rağmen Şike soruşturmasını 3-4 yıl sonraya bırakmak ülke futboluna olan güveni azaltmıştır. Mehmet Ali Aydınlar önderliğindeki TFF, insanları oyalama politikasından başka bir şey değildir. Eksik ve yetersiz belge olduğunu savunuyorlar. 20’yi aşkın dosya da galiba keloğlan masalları var. Fenerbahçe açıkça şike yapmıştır. Telefon görüşmeleri çekilen fotolar çoğu şeyi ortaya koyuyor. Şike yoksa Metris’te yatanlar neden orada. PFDK’ya sevk etmekle bu ligin namusu temizlenecek mi? Mehmet Ali Aydınlar’ın daha önce Fenerbahçe de çeşitli görevlerde yer aldığını herkes çok iyi biliyor. Federasyon bir nevi Fenersayon olmuş. İnsan hiç kendi takımını küme düşürür mü? Aydınlar üzerine düşen görevi yapmış ve Aziz Yıldırım’ın talimatlarını aynen uygulamıştır. Bu ülkede bunlar olduktan sonra stadyumlar nasıl ilgi görecek? Fenerbahçe bu leke ile mücadele edecek. Ama onlar için bu çok normal. Normal olmasaydı kirli işlerler maçları kazanmazlardı. Fenerbahçe’nin masa oyunları yaptığı şikeler, teşvikler ve hakemleri ayartmalarla kazandıkları şampiyonluğu Mehmet Ali Aydınlar iyi muhafaza etti. Ondan önceki Başkan Mahmut Özgener, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan ve medya güçleri ile ortaklaşa bir komplo ile sonuç aldılar. Hakemler Bu işin içinde var ama buna yönelik bir çalışma yok. Onların sayesinde de çok maç kazandılar. Eksik belge bu olsa gerek. Onlar aklanmak için belge arıyorlar. Ülkede futbol büyük itibar kaybetmiştir.

İtalya Futbol Federasyonu ve Yunanistan Futbol Federasyonu kadar delikanlı bir Federasyonumuz yok maalesef. Onlar hemen yapılması gerekeni yaparken TFF ise Fenerbahçe’nin menfaatler doğrultusunda karar vermiştir. Bu kararla şike olayları artacak ülkede futbol büyük bir kaosa uğrayacaktır. Meşale yakmaktan dolayı ceza verilen bir ülkede Şikeye ceza yok. Burası Türkiye bunlara yabancı değiliz. Eğer Fenerbahçe yerinde Trabzonspor olsaydı emin olun ki o gün küme düşürülmüştü. UEFA ve FİFA bu olaya biran önce el atmalıdır. Türk futbolu için bunlar ilk değil. Daha öncede çok şike olayı oldu. Trabzonspor’un çok şampiyonluğu böyle masa oyunları ile çalıntı. Artık Türkiye’de futbolun ahlak seviyesi yerlerde sürünmektedir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu tür şeyler bundan sonrada olacak. Ligin bir amacı olamayacak.
Özden ATMACA

Haber: Özden ATMACAYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genel Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]