02 Eylül 2011 - Anasayfa // DOĞDER Haberi yazdır

MUHTEŞEM ASKER ŞENLİĞİ

MUHTEŞEM ASKER ŞENLİĞİ

Beldemizde 91/3 Askerler için Geleneksel Olarak Yapılan Asker Şenliğinin 2.si Yapıldı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2741 kez okunmuştur

MUHTEŞEM ASKER ŞENLİĞİ Beldemizde 91/3 askerler için Geleneksel olarak yapılan asker şenliğinin 2.si yapıldı.DOĞDER tarafından geleneksel olarak düzenlenen geleneksel 2. Doğanköy Asker Şenliği ,Doağnköy Merkezde bulunan DOĞDER hizmet binası önünde konvoy oluşturularak Baş Mahallemizde topluca kılınacak Cuma Namazına hareketle başladı. Baş Mahalle Camimizde kılınan Cuma Namazı ardından cami önünde Askerlerimiz için topluca dua edildi.Daha sonra oluşturulan konvoyla Kurum Mahallemiz takip edilerek merkeze inildi.Toplu halde Dörtyol'a atılan turla şenlik alanı olan Doğanköy İlköğretim Okulu bahçesine gelindi.


Doğanköy İlköğretim Okulu önündeki Doğanköy Asker Şenliği İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için saygı duruşu ile başladı.Doğanköy Belediye Başkanı Kazım Atmaca ve Doğanköy Muhtarı Bitti Yazıcı Birer konuşma yaptı.Daha sonra askerlerimiz tek tek cağrılarak kendilerini danıtıp, gidecekleri yerleri anos ettiler.Sanatcı olarak şenliğimizde Ahmet Akyüz ve İsmail Cumhur yer aldı.Yöresel Sanatcımız Necmi Öksüzde Asker Şenliğimize katılarak askerlerimize ve beldemize jest yaptı.Azam Yazıcı tarafından askerlerimiziçin okunan şiir beğeni topladı.Şenlik sanatcılarımız eşliğinde sölenen türküler ve halkımıızn kol kola oynadığı horonlarla devam etti.

Sanatçılarımız eşliğinde DOĞDER Folklor Ekibi ve Halkımız yaptıkları büyük horon halkası ile horon ettiler. Belde Halkımız yoğun ilgi gösterdiği şenliğe beldemizden 20 diğer köylerden ise 3 asker yer aldı.


Videolar en kısa zamanda eklenecektir. Video çekimlerimde teknik yardımlarından dolayı Nedim ATMACA'ya Teşekkür ederiz. Haber: Özden ATMACA
Foto: Özden Atmaca-Murathan TUTKUN-Yusuf ATMACAYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer DOĞDER Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]