22 Eylül 2011 - Anasayfa // Genel Haberi yazdır

AHİ EVREN’DE ÜÇ BOYUTLU KALP ULTRASONOGRAFİSİ HİZMETTE

AHİ EVREN’DE ÜÇ BOYUTLU KALP ULTRASONOGRAFİSİ HİZMETTE

Trabzon İli ve Karadeniz Bölgesinde; kalp ve damar hastalıklarında tedavi ve araştırma hizmetini başarı ile yürüten Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp-Damar Cerrahi Eğitim Araştırma Hastanesi (G.K.C.E.A.H), tıptaki en son gelişmeleri de yakından takip ederek anında vatandaşların hizmetine sunuyor...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1684 kez okunmuştur

TR X-NONE X-NONE

AHİ EVREN’DE ÜÇ BOYUTLU KALP ULTRASONOGRAFİSİ HİZMETTE


Trabzon İli ve Karadeniz Bölgesinde; kalp ve damar hastalıklarında tedavi ve araştırma hizmetini başarı ile yürüten Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp-Damar Cerrahi Eğitim Araştırma Hastanesi (G.K.C.E.A.H), tıptaki en son gelişmeleri de yakından takip ederek anında vatandaşların hizmetine sunuyor.


Modernizasyon ve ekipman açısından kendi ile eşdeğer büyük il merkezlerinde ki kalp hastaneleri ile güçlü rekabet edebilir seviyede bulunan Ahi Evren Kalp Hastanesinde en son olarak üç boyutlu kalp ultrasonografisi bölge halkımız için hizmete sunulmuştur.

DAHA KOLAY, GÜVENLİ, HIZLI TEŞHİS ve TEDAVİ

Üç boyutlu kalp ultrasonografisi; ekokardiyografi cihazı ile daha kolay, daha güvenli hızlı teşhis ve tedavi yapılmaktadır.

Ø Yapay Kalp Kapağı Hastalıkları,

Ø Romatizmal Kalp Kapağı Hastalıkları,

Ø Kalp Deliklerinin Tanısı ve Tedavisi,

Ø Bazı Çok Özel Kalp Kapağı Hastalıkları,

Ø Kalp Deliklerine Anjiyografisi,


Kalp ultrasonografisinde en son teknoloji olan üç boyutlu ekokardiyografi cihazından özellikle; yapay kalp kapağı hastalıkları, romatizmal kalp kapağı hastalıkları ve kalp deliklerinin tanısı ve tedavisinin yapılmasında önemli derece de yararlanılmakta ve bazı çok özel kalp kapağı hastalıkları ve kalp deliklerine anjiyografide uygulanacak işlemler kalbin üç boyutlu olarak anatomisini gösteren ekokardiyografi cihazı ile artık çok daha kolay ve daha güvenli olarak yapılıyor.


Karadeniz bölgesinde tek, Türkiye genelinde ise birkaç tane benzeri bulunan üç boyutlu ekokardiyografi cihazı Ahi Evren Kalp Hastanesinde; Çocuk Kalp Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Uçar Hoca’nın yönetiminde halkın hizmetine girmiştir.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genel Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]