14 Mart 2012 - Anasayfa // Akçaabat Haberi yazdır

AKÇAABAT TARİHİ YENİDEN YAZILIYOR...

AKÇAABAT TARİHİ YENİDEN YAZILIYOR...

Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulunun tavsiyesi üzerine Akçaabat Belediyesince oluşturulan Akçaabat Tarihini Araştırma Komisyonu bugün ilk toplantısını yaparak, çalışmalarına başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1829 kez okunmuştur


AKÇAABAT TARİHİ YENİDEN YAZILIYOR...


Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulunun tavsiyesi üzerine Akçaabat Belediyesince oluşturulan Akçaabat Tarihini Araştırma Komisyonu bugün ilk toplantısını yaparak, çalışmalarına başladı.


Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulunun tavsiyesi üzerine Akçaabat Belediyesince oluşturulan Akçaabat Tarihini Araştırma Komisyonu’nca bugün 810 Mart 2012 Cumartesi) Saat 16.00’da Akçaabat Belediyesi Kültür Müdürlüğü binasında çalışmalarına başladı. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in başkanlık ettiği bugünkü toplantıya 12 kişi katıldı.TARİH ARAŞTIRMA KOMİSYONUNUN ASIL AMACI

Trabzon’da, Ankara ve İstanbul’da ya da komşu bazı illerde ilgili görülen bütün kaynaklarda Osmanlı kayıtları dâhil, kurumlara ait eski ve yeni kayıtların tek tek gözden geçirilerek Akçaabat tarihinin bilinmeyen yönleri tespit edilerek Akçaabat tarihinin en doğru şekilde yeniden yazılması amaçlanmaktadır.


Bu hususta gerekli görüldüğü takdirde paneller ve konferanslar düzenlenecek, elde edilecek bilgilerin kaynaklarıyla birlikte kitaplaştırılması sağlanacaktır.


Bu yorucu çalışma sonunda geçmişi günümüze ve yarınlara en doğru ve en sağlıklı bir şekilde günümüz insanlarına ve gelecek nesillere taşınması gerçekleşmiş olacaktır.


AKÇAABAT TARİH ARAŞTIRMA KOMİSYONUNDA KİMLER VAR?

Akçaabat Belediyesince; Akçaabat Tarihini Araştırma Komisyonu şu isimlerden teşekkül ettirildi.

1-Şefik Türkmen (Akçaabat Belediye Başkanı), 2-Haydar Gedikoğlu (Emekli Öğretmen-Yazar), 3-Prof. Dr. Fethi Gedikli (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi), 4-Necmettin Aygün (Aksaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi), 5-Ali Mesut Birinci (Osmanlı Arşivleri Uzmanı), 6-Songül Alşan (Erzincan Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi), 7-Zehra Topal (Araştırmacı), 8-Kadir Topal (Emekli Tarih Öğretmeni), 9-İsmail Topal (Akçaabat Yeni Haber Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü), 10-Ali Hocaoğlu, 11-Osman Mumcu (Belediye Özel Kalem M.), 12-Turhan Bektaşoğlu (Akç. Kültür ve Sosy. İşl. M.)


Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fethi Gedikli hoca ajansımıza şu açıklamayı yaptı:

“Bugün Akçaabat’ta kapsamlı bir Akçaabat Tarihi yazmak için Akçaabat Belediye Başkanımız Şefik Türkmen’in öncülüğünde hayırlı bir adım atıyoruz. Ümid ediyorum ki, bu adım başka büyük ve yeni adımları takip edecek ve sonunda Akçaabat kendine yakışır bir kitaba kavuşacaktır.”


Kaynak:
TRABZONHABERAJANSIYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akçaabat Haberleri

Tümü
Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi
Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Osman Altıntaş Ortaokulu Beden eğitimi Öğretmeni Ahmet Üçüncü görevine başladı.

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]