01 Temmuz 2012 - Anasayfa // DOĞDER Haberi yazdır

ŞENLİĞE YAĞMUR ENGELİ

ŞENLİĞE YAĞMUR ENGELİ

Doğanköy Beldesinde 09.00’da Muhteşem başlayan şenlik, yaylada yağmur engeline takıldı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2953 kez okunmuştur


ŞENLİĞE YAĞMUR ENGELİ
Doğanköy Beldesinde 09.00’da Muhteşem başlayan şenlik, yaylada yağmur engeli takıldı.

DOĞDER tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Doğanköy 2. Düzlük Şenlikleri sabah 09.00’da beldemiz merkezde folklor ekibimizin davulcu Eser Meydan ve zurnacı arkadaşı eşliğinde, Doğanköy Belediye Başkanı Kazım Atmaca, Doğanköy Belde Muhtarı Bitti Yazıcı, DOĞDER Yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Şahinbaş, Muzura.net yönetim kurulu başkanı Soner Tutkun ve belde halkımızın yoğun katılımıyla başladı. Konvoy halinde Ulan Boğazına çıkıldı. Buradan davul-zurna eşliğinde kol kola oynanan horon eşliğinde şenlik yerine ulaşıldı.

İkincisi düzenlenen ve yoğun bir ilginin görüldüğü, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci, Işıklar Belediye Başkanı Alişan Bayram, Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, Akpınar Belediye Başkanı Mehmet Ali Değermenci,
AK Parti Akçaabat Eski İlçe Başkanı Osman Çavuş, Doğanköy İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Salihoğlu, Rize Özel Şar Hastanesi Başhekim yardımcısı Doktor Salih Türkyılmaz. Yaylabaşı Muhtarı Saadettin Çavuş, Darıca Belediye Başkanı Muhammet Altınel, Kavaklı Belediye Başkanı Halil İbrahim Dervişoğlu, Aykut Belediye Başkanı Muhammet Topal, Ankara Mamak Belediyesi Kültür ve SANAT Müzesi Müdürü Erol Uslu ve civar belde muhtarları katıldı. Şenlikte görevli olanlar sahneye davet edildi.
Sunuculuğunu Köksal Ustaoğlu’nun yaptığı Doğanköy 2. Düzlük Şenliklerinin açılış konuşmasını DOĞDER Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şahinbaş yaptı.
DOĞDER ve Muzura.net Yönetimi sahneye davet edildi.


Ardından DOĞDER Onursal Başkanı Necati Sebetci konuşma yaptı.

Yaylabaşı Muhtarı Saadettin Çavuş konuşma yaptı.
Doğanköy Belde Muhtarı Bitti Yazıcı konuşma yaptı. Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci Konuşma yaptı. AK Parti Akçaabat
Eski İlçe Başkanı Osman Çavuş konuşma yaptı. Doğanköy Belediye Başkanı Kazım Atmaca konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların genelinde birlik beraberliğin önemine ve Düzköy’de Askerlerimize karşı yapılan hain saldırının asla Karadeniz’de birlik ve bütünlüğü bölemeyeceği vurgulandı. Çevre konusunda vatandaşlar duyarlı olmaya davet edildi.
Konuşmaların ardından Beldemiz Halkından olup Almanya’da ikamet eden Fikri Aşık’ın oğlu, yöresel genç kemence sanatçımız Hami Aşık sahne aldı. Hami Aşık çaldığı kemence ve okuduğu türkülerle herkesi kendine hayran bıraktı. İkinci olarak yine sahneye Beldemiz yetiştirdiği genç kemence sanatçımız Hayati Aydın’ın oğlu Osman Aydın çıktı. Her zaman olduğu gibi Osman Aydın ağır parçalarıyla sevenlerinin bir kez daha gönlünü fethetmeyi başardı. Muzura.net sitesinden Şenlik anı dakika dakika aktarıldı. Radyo Sıla'dan ise Canlı olarak izlendi.


Osman Aydın’ın ardından Hasan Pekin çıktı. Hasan Pekin daha ikinci şarkısına geçemeden aniden bastıran şiddetli yağmur ve fırtına, harika giden şenliğe engel koydu. Katılımcılar yağan şiddetli yağmur nedeniyle çay ocakları ve çadırlara sığınırken arabalarına bile gitmekte güçlük çektiler. 1 saati aşkın yağan hızını kesmeyince Doğanköy 2. Düzlük Şenlikleri yarıda kaldı.NOT : Şenlikte DOĞDER Yönetiminde bulunan Serrdar Terzi'nin arcının plakası yaylada düştü. görenlerin ve bulanların haber vermeleri rica olunur 61 KP 588
iletişim: 05362315793

RESİMLERİN TÜM TELİF HAKKI www.muzura.net'e AİTTİR KOPYALAYANLAR HAKKINDA KANUNİ İŞLEM YAPILACAKTIR. Muzura.netYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer DOĞDER Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]