22 Temmuz 2012, 18:46 - Anasayfa // DOĞDER Haberi yazdır

Akçaabat Festivalinde Doğanköy Rüzgary

Akçaabat Festivalinde Doğanköy Rüzgary

Doğanköy Folklor Ekibimiz 2. Uluslar arası Akçaabat Müzik ve Halk oyunları Festivalinde büyük ilgi odağı oldu ve festivale renk kattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1788 kez okunmuştur

22. Uluslar arası Akçaabat Müzik ve Halk oyunları Festivali, yerli ve yabancı halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve yayla göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
Doğanköy Folklor Ekibimiz 2. Uluslar arası Akçaabat Müzik ve Halk oyunları Festivalinde büyük ilgi odağı oldu ve festivale renk kattı. Folklor Ekibimiz Akçaabat festivaline gelen yabancılarla hızlı bir şekilde kaynaştı ve çoğu ile hatıra fotoğrafları çektirildi. Festival Akçaabat Atatürk Parkında davul-zurna eşliğinde halk oyunları ile başladı. İlk olarak Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen eşliğinde Atatürk heykeline çelenk bırakıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile festival başlamış oldu. Festivale katılan yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri Akçaabat’ta kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Folklor Ekibimizde yapılan kortejde yer aldı. Sahilde bulunan Şenlik alanında Yöresel sanatçılar Ahmet Akyüz ve Ragıp Altuntaş eşliğinde büyük horon halkaları kuruldu. Ahmet Akyüz Beldemizi ve Folklor ekibimizi söylediği türkülerle onurlandırdı.
Sahilde bulunan Şenlik alanında Yöresel sanatçılar Ahmet Akyüz ve Ragıp Altuntaş eşliğinde büyük horon halkaları kuruldu. Ahmet Akyüz Beldemizi ve Folklor ekibimizi söylediği türkülerle onurlandırdı.
MuzuraYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer DOĞDER Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]