28 Ağustos 2012, 08:23 - Anasayfa // Genel Haberi yazdır

Üniversite Harçları Kaldırıldı

Üniversite Harçları Kaldırıldı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, üniversitelerde birinci öğretim ve açıköğretimde harçların kaldırıldığını açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1806 kez okunmuştur

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, üniversitelerde birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden bundan söyle katkı payı (harç) alınmayacağını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina’da 5.5 saat süren toplantının ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklamalarda bulundu. 3.5 üniversite öğrencisini ilgilendiren müjde niteliğinde bir açıklama yapan Arınç, bundan böyle birinci öğretimde ve açık öğretimde harçların kaldırıldığını söyledi. Arınç, bu düzenlemeden 1 milyon 524 bin 380 birinci öğretim ve 1 milyon 951 bin 494 öğrencinin istifade edeceğini belirterek, kararnamenin bu akşam mükerrer ya da yarınki Resmi Gazetede yayınlanacağını söyledi.

İKİNCİ ÖĞRETİM ve YÜKSEK LİSANS HARÇLARI NE OLACAK?

İkinci öğretim ve Yüksek Lisans harçlarının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu. Kamuoyunda bu harçların kaldırılmaması durumunda büyük bir ayrımcılık ve adaletsizliğin ortaya çıkacağı ifade ediliyorYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genel Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]