09 Eylül 2012, 10:45 - Anasayfa // Akçaabat Haberi yazdır

Şehit Babası İsyan Etti

Şehit Babası İsyan Etti

Afyonkarahisar'daki cephanelik patlamasında şehit düşen Akçaabatlı Piyade Er Onur Fikret Dülger'in babası Zekai Dülger, sorumluların bulunmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 1578 kez okunmuştur

Afyonkarahisar'daki cephanelik patlamasında şehit düşen Akçaabatlı Piyade Er Onur Fikret Dülger'in babası Zekai Dülger, sorumluların bulunmasını istedi.

 

Habertürk'e konuşan acılı baba, patlama haberini aldıktan sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "Afyon'daki patlamayı haber aldım. Sabah 9-10'da nizamiyenin önündeydik. Akıbetin ne olduğunu sorduğumda hiçbir cevap verilmedi. Bizi oradan uzaklaştırmaya başladılar. Şehit aileleri yerlerde oturuyordu. Afyon askeri için söylüyorum, tamamen bizi dışlamış vaziyetteydiler. TV'den bir yayın dinliyoruz DNA testi için şehit ailelerinden kan alınacağını duydum, tekrar kışlaya gittim. Bir albay bizi alıp devlet hastanesine götürdü, kanlarımız tesadüfen alındı. O haberi dinlemeseydik... Bunu Genelkurmay Başkanımıza da söyledim, Afyon'da kedi köpek muamelesi gördük"

 

Haberi alan diğer şehit ailelerinin de dışarıda bekletildiğini, ailelerle ilgilenilmediğini kaydeden Dülger, şöyle devam etti:

 

"Biz bu işin peşini bırakamayacağız. Maddi manevi alacak olduğum her şeyi de şehit ailelerine bağışlayacağım. İçimiz yandı. Acımız çok büyük. Ben o katilleri istiyorum. Afyon'da o saatte çocuğumu ve diğer çocukları oraya gönderenleri istiyorum. Bunların bulunmasını istiyorum"

 

Türkiye'nin en büyük cephaneliklerinden birinin 15-20 günlük erlere teslim edilmesini eleştiren Dülger, "Benim iç mimar olan çocuğum bombayı görse top zanneder, böyle bir şey olabilir mi! Bu katillerin muhakkak bulunmasını istiyorum" dedi.YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akçaabat Haberleri

Tümü
Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi
Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Osman Altıntaş Ortaokulu Beden eğitimi Öğretmeni Ahmet Üçüncü görevine başladı.

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]