14 Aralık 2012, 14:17 - Anasayfa // Trabzon Haberi yazdır

Engellire Toplum Destek Vermeli

Engellire Toplum Destek Vermeli

Başkan Gümrükçüoğlu: "Toplumun tüm kesimleri engellilere destek vermelidir" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2518 kez okunmuştur

Başkan Gümrükçüoğlu: “Toplumun tüm kesimleri engellilere destek vermelidir” dedi.

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Trabzon Ticaret Lisesi ve Anadolu Kız Engelliler Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri Özürlüler Destek Programı (ÖDES) projesi kapsamında engelli ailesi ve projede görev alan öğretmenler Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ziyaret etti.

 

 

 

Engelli Şenol Közen, Ticaret Lisesi Müdürü Hüseyin Karakaş, proje sorumlularından öğretmen Sezgin Burma, Rengin Piriskender ve engelli ailesinin katıldığı ziyarette, başarı ile gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinden dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Başkan Gümrükçüoğlu, toplumun tüm kesimlerinin engellilere destek vermesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Proje ile birlikte engellilerin sorunları ile yakından ilgilenen öğretmen ve ailelere teşekkür eden Başkan Gümrükçüoğlu, büyükşehir ile birlikte, belediyede daha çok engellinin istihdam edileceğini söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca Trabzon genelinde düzenlenen meslek edindirme kurslarında engellilerin ürettikleri ürünlerin alışveriş merkezlerinde belirlenen alanlarda satılmasına katkıda bulunabileceklerini de sözlerine ekledi.

 

Proje sorumlularında Sezgin Burma, 1 yıl süren ÖDES programı ile yaklaşık 270 engelli ailesini ziyaret ettiklerini ve bunun sonucunda da çalıştaylar düzenlediklerini kaydederek:

 

“Proje kapsamında engelliler ve aileleri ile birlikte resmi kurumları, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerini ziyaret ediyoruz. Bu kapsamda bizlere gösterdiğiniz yakın ilgi ve engellilere verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ziyarette engelli Şenol Közen ile yakından ilgilenen Başkan Gümrükçüoğlu, Közen’in dizüstü bilgisayar isteğinin kısa sürede yerine getirilmesi için yetkililere talimat verdi.

 YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Trabzon Haberleri

Tümü

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]