16 Şubat 2013, 11:22 - Anasayfa // Akçaabat Haberi yazdır

Ah Meşeli Vah Meşeli

Ah Meşeli Vah Meşeli

Bakkal amca bana su versene!

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2869 kez okunmuştur

Akçaabat ilçesine bağlı meşeli köyü ilkokulu ve ortaokulunun içme suyu mikroplu olduğundan okuldaki öğretmenler ve öğrenciler su ihtiyaçlarını okulun dışarısında bulunan bakkalın suyundan içerek gideriyorlar.

Ayşegül Özdoğan Yıldırım’ın başarılı haberciliği ile Mavi TV eğitimde yaşanan sorunları ekrana taşımaya devam ediyor.

İşte o haberlerden biri daha. Köksal Ustaoğlu’nun görüntülediği okulda sorunlar diz boyu..

434.jpg

Trabzon’da ve eğitim öğretim yılının ikinci yarısı başladı, ama sorunlar hala çözüm bekliyor. Akçaabat ilçesine bağlı meşeli köyü ilkokulu ve ortaokulunun içme suyu mikroplu olduğundan okuldaki öğretmenler ve öğrenciler su ihtiyaçlarını okulun dışarısında bulunan bakkalın suyundan içerek gideriyorlar.

Meşeli köyünde 1996 yılında yapılan yeni okulla köydeki eğitim öğretimin daha üst düzeye çıkmasını bekleyen köy halkı bu amacına ulaştı. Yalnız okulun en büyük ihtiyacı olan suyun içilemez raporu verilmesi okuldaki öğretmenlerin ve öğrencilerin en büyük sıkıntısı haline geldi.Meşeli köyü Tolipoğlu mahallesinde ormanlık alan içerisinden çıkan su kaynağından okula bağlanan suyun tamamen mikroplu olması şu ana kadar çözülemedi.

hg.20130216101307.jpg

Meşeli köyü ilkokulu ve ortaokulunun bitişiğinde dükkanı olan Meşeli köyü halkından Cemil TÜRKER kendi imkanlarımı kullanarak Çamlıca köyünden Su motoru yardımı ile dükkanın önüne su çekmiş..Okuldaki suyun mikroplu olması münasebetiyle öğrenciler dükkanın önüne gelerek sudan içip gidiyorlar. Dükkan sahibi Cemil Türker okula gelen suyun dere suyu olduğunu dere bulanık aktığında okulun suyu da çamur ve bulanık aktığını belirtti.

5t5.20130216101352.jpg

Köy halkından bizlere bilgi veren bir vatandaş ise ” Hayırsever vatandaşlar tarafından okula su bağışı yapılarak öğrencilerin ve öğretmenlerin içme suyu ihtiyacı bu şekilde giderildiğini ” söyledi.YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akçaabat Haberleri

Tümü
Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi
Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Osman Altıntaş Ortaokulu Beden eğitimi Öğretmeni Ahmet Üçüncü görevine başladı.

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]