04 Temmuz 2013, 17:15 - Anasayfa // Akçaabat Haberi yazdır

Akçaabat Festivali Başlıyor

Akçaabat Festivali Başlıyor

Akçaabat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk oyunları festivalinin hazırlıkları tamamlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu haber 2543 kez okunmuştur

Akçaabat Kaymakamı ve Belediye Başkanı Akçaabat Festivali Açılış gösterileri için yapmış oldukları davete Belediye Başkanımız, Muhtarımız, Dernek yönetimimiz, Folklor ekibimiz ve Halkımızla beraber katılmak için 05.07.2013 Cuma günü  saat..15.00'da Dernek otobüsümüz ve diğer araçlarla birlikte merkezden hareket edilecektir. Festival Çay TV'den canlı yayınlanacaktır.
Akçaabat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk oyunları festivalinin hazırlıkları tamamlandı.Basın toplantısında açıklama yapan Şefik TÜRKMEN;’’Kendi öz değerlerimizle festivalimizi en güzel şekilde sizlere sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Umarım güzel bir organizasyon olur ‘’ dedi.
04-07 Temmuz 2013 tarihlerinde gerçekleşecek Yusuf GÜNEY, Sinan YILMAZ, Mavi Göç, Emine GENÇ gibi isimlerin katılacağı organizasyonda program şu şekilde:


04 TEMMUZ 2013 PERŞEMBE
17.00   Akçaabat Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’de  2.Ulusal Akçaabat Resim Çalıştayı
Resim Sergisi açılışı,       
18.00   Emin Serdar Sergi Salonu’nda 1.Ulusal Akçaabat Resim Çalıştayı Resim Sergisi’’ açılışı,
18.30   Akçaabat Sanatevi’nde sergi açan Akçaabatlı ressamların karma resim sergisi açılışı yapılacaktır.


05 TEMMUZ 2013 CUMA

17.00     Çelenk sunma, istiklal marşı
17.30     Festival kortej yürüyüşü; Yakutistan, Çuvaşistan, Ukrayna, Litvanya, Estonya, Yunanistan, Bursa, Gaziantep, İzmir  ve Arhavi yörelerine ait halkoyunları  grupları, Akçaabat Folklor Derneği ve yöresel grupların katılımıylagerçekleştirilecek olup, Yayla Göçü Canlandırması yapılacaktır.


18.00  İlçemiz Sahilpark’te  yöresel sanatçılarımız İsmail Cumur, Necmi Öksüz ve Kemal Bilazer’in yöresel türküleriyle büyük horon halkası kurulacak ardından Zaman Tüneli Fotoğraf Sergisi açılışı yapılacaktır.


20.15 Festival alanında  Açılış konuşmaları - Sponsor firmaların tanıtımının ardından Halkoyunları gruplarının gösterileri, Yöresel Sanatçı Necmi ÖKSÜZ,Akçaabatlı Sanatçılar  Grubu ve son olarak Yusuf GÜNEY konseri yapılacaktır.

Muzura.NetYORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.muzura.net | Doğanköy'e Ulaşmanın En Kısa yolu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akçaabat Haberleri

Tümü
Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi Milli Eğitimde Üçüncü Dönemi
Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Osman Altıntaş Ortaokulu Beden eğitimi Öğretmeni Ahmet Üçüncü görevine başladı.

MUZURA.NET SAYFALAR


 

 
 

Geliştirme : © 2008-2017

Adres : Doğanköy Mahallesi Akçaabat/Trabzon
Tel :0541 732 40 46 Muzura.Net / Doğder
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]